Gémes megyei ámokfutása és rettentő csúfos bukása csak kérdések formájában amire persze baszott válaszolni a kis tetű…
Ugye úgy kapta meg a pozíciót, hogy megzsarolta Farkat, hogy a földlopásait kiteríti, de véletlenül nekünk is megküldte a barom, így ezt majd később tesszük közzé, ha már közeleg a választás.
Gémes László Facebook oldalán arról tájékoztatott mindenkit november 9-i bejegyzésében, hogy zárul a 2014-2020 közötti területi operatív programm. A bejegyzésben azt állítja, hogy: „Magyarország a jelek szerint forrásvesztés nélkül számol el a Bizottság felé! Ez azt jelenti, hogy minden fejlesztési forrást fel tudtunk használni!” Elnök úrtól kérdezem, hogy igaz vagy hamis ez az állítás annak fényében, hogy köztudottan több pályázatnál (például Elios, ivóvízminőség javító programm) is visszafizetési kötelezettsége keletkezett az országnak? A lombkorona sétány nem ebből a forrásból valósult meg Hajdú-Biharban? Azt nem kellett visszafizetni? A mindszenti bölcsöde nem ebből a forrásból készül éppen? Nem felelőtlen kijelenteni ilyet, amikor még kérdéses folyamatban lévő pályázatok megvalósulása is?
Gémes László elnök úrtól kérdezem, hogy Csáki Béla alelnöki fizetésének visszamenőleges visszaállítása azt jelenti, hogy Csáki Béla mégis jól végzi a munkáját, mégsem kell takarékoskodni a fizetésével? Ádók János alelnök milyen munkát végez 1-10-es skálán? Csáki Béla alelnökkel szembeni korábbi kijelentései elnök úrnak miért változtak meg homlokegyenest a másik irányba?
Gémes László elnök úrtól kérdezem, hogy a fia által elnökölt Kurca-Völgye Egyesület valóban beperelte-e a szegvári önkormányzatot? Igaz-e, hogy a per tárgya olyan önkormányzati ingatlanok tulajdonjoga, amelyet Gémes László polgármestersége alatt úniós pályázatból újított fel az akkor éppen Gémes László által elnökölt egyesület? Igaz-e, hogy a felújításokat a Gémes László által kézivezérelt helyi önkormányzati kft végezte el? Nem furcsállja azt, hogy bár tudta az egyesület azt, hogy nem a saját épületeit újítja fel, és így pályázott az úniós forrásra, most mégis magának követeli az épületek tulajdonjogát? Nem fél, hogy másik egyesület is pert indít a megyében ugyanilyen okból, és azzal kár éri a helyi önkormányzatokat, amelynek akár büntetőjogi következményei is leetnek az akkori polgármesterekre (beleértve elnök úrat), jegyzőkre nézve?
2021. 06. 02. dátummal, ugyanazon a napon vállalkozási szerződést kötött a megyei önkormányzat Nyári Jánossal 10 millió 167 ezer forint értékben, Börcsök Noémival pedig 8 millió 737 ezer forint értékben. Gémes László elnök úrtól kérdezem, hogy a szerződés megkötésekor mindkét személy a fia által elnökölt Kurca-Völgye Egyesülettel állt-e bármilyen munavégzésre irányuló jogviszonyban? Igaz-e, hogy ezek a személyek készítették akkor a Kurca TV műsorait? Etikusnak tartja-e, hogy a megyei önkormányzat úniós támogatásából fizeti a saját alkalmazottait a fia egyesületének? Jegyző úrtól kérdezem, hogy nem sérti-e a közbeszerzési törvény egybszámításra vonatkozó rendelkezéseit, hogy ugyanazon feladat elvégzésére különbontották a szerkesztői és az operatőri munkák elvégzését? Nem kellett volna közbeszerzési eljárást lefolytatni az egybeszámítva 18,9 millió forintot meghaladó megrendelésre, ha a közbeszerzési értékhatár 15 millió forint volt?
Gémes László elnök úrtól kérdezem, hogy hány olyan gépjárművet használ, amelynek költségeit a megyei önkormányzat viseli? Mekkora éves költségei vannak hozzávetőlegesen ezeknek a gépjárműveknek? Milyen feladatokat lát el ezekkel a gépjárművekkel Gémes László? Miért látni külföldön ezeket a gépjárműveket, amikor az elnök úr szabadságon van? Hogyan használhatja a fia bármelyik megyei önkormányzati gépjárművet?
Gémes László elnök úrtól és jegyző úrtól kérdezem, hogy igaz-e, hogy a Vándorló Szeretet Karitatív Egyesület olyan ingatlan fejlesztésével kapcsolatban kapott a megyei önkormányzattól támogatást, amely Gémes László elnök tulajdonában van? A támogatás odaítélésekor tájékotatta-e Gémes László a közgyűlést erről? Szavazott-e a támogatásról szóló döntésnél? Elnök úr etikusnak tartja-e ilyen szervezet megyei önkormányzati támogatását?
Gémes László elnök úrtól kérdezem, hogy igaz-e, hogy Farkas Sándor országgyűlési képviselő helyére pályázik a magyar Parlamentben?
Tokai Roland olyan vállalkozás ügyvezető igazgatója, amely közbeszerzésen 69 millió forintos munkát nyert „a Belvedere palota közösségi terének kialakítása céljára.” Gémes László elnök úrtól kérdezem, hogy igaz-e, hogy Tokai Rolandal együtt vadászott már? Igaz-e, hogy ugyanezen munkára másik vállalkozóval is kötöttek szerződést, vagy megrendelést? Ugyanezen mukára másik vállalkozónál a megyei önkormányzat kft-je költött-e vállalkozói díjat vagy volt-e egyéb költsége azzal kapcsolatban?
Az aktív turisztikai pályázaton minden esetben konzorciumi partner lett az érintett helyi önkormányzat is egyetlen kivétellel, ahol a Gémes László fia által elnökölt Kurca-Völgye Egyesület lett a partner a helyi önkormányzat helett. Gémes László elnök úrtól kérdezem, hogy mire alapozza azon kijelentését, amely szerint Szegvár polgármesterével nem lehet együttműködni? Nem furcsállja, hogy csak a FIDESZ polgármestereivel tud együttműködni? Vagy még azokkal sem?
Gémes László elnök és a jegyző úrtól kérdezném, hogy a Szentesi Kinizsi futballclubnak 2020.01.01. óta nyújtott megyei önkormányzati támogatások mennyire vannak összhangban a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI törvény előírásaival, ha figyelembe vesszük, hogy Gémes László a megyei közgyűlés elnöke és a Szentesi Kinizsi alelnöke, elnökségi tagja volt egy személyben? A támogatás odaítélésekor tájékoztatta-e Gémes László a közgyűlést, hogy elnökségi tag az egyesületnél? Szavazott-e a támogatásról szóló döntésnél? Elnök úr etikusnak tartja-e ilyen szervezet megyei önkormányzati támogatását?
Gémes László valószínűleg ezekért is kellett úgy eltakarodnia a megyéről, mint még senkinek, de most a mindszenti cigányoknál bizonyíthat, hogy vastag a végbele 🙂